انتخاب ابزار طراحی UX

Choosing UX Design Tools – انتخاب ابزار طراحی UX

دورنمای وسیعی از ابزار طراحی وجود داره و انتخاب صحیح از بین آنها آسان نیست. در اینجا به مسائلی که برای انتخاب یک مجموعه مناسب ابزار طراحی UX نیازه اشاره میکنیم.

محصول

موقع انتخاب مجموعه ابزار صحیح، باید به نوع محصولی که به عهده گرفته اید، محدوده زمانی که برای ساخت نمونه مورد آزمایش در اختیار دارید و افرادی که با آنها همکاری میکند، توجه داشته باشید. مواردی که طراحان در رابطه با ابزار خوب طراحی نیاز دارن اینه که توانایی تغییر و تحول بین گروه ها رو داشته باشند.

چه بین یک گروه طراحی باشه یا افراد غیر طراح برای بررسی کار و یا تغییرات بین طرح تا اجرا، از بین ابزار مختلف موجود، هرکدام از نظر استفاده با بعضی دیگر مطابقت داره. ابزاری وجود داره که مخصوص ساخت سیستم عامل است و همینطور ابزاری که موبایل، وب، آزمایشات و تجربیات را پوشش میده.
بسیاری از طراحان “UX” با مجموعه ابزاری که شکاف ها را پوشش می دهد و زمینه را برای بوجود آوردن تحول مورد نظرشون آماده می کند، کار می کنند.

عوامل دیگر

عوامل دیگری که باید مورد توجه طراحی UX قرار گیرد:
سرعت (یادگیری شیب این ابزار، سرعت کلی خروجی)
صداقت الزامی است
اشتراک (توانایی ویژگی مشارکت)
آزمایش کاربری
پشتیبانی اسناد
توانایی ایجاد خروجی های پیچیده

یکی از موارد مهمی که در انتخاب ابزار طراحی باید مورد توجه قرار گیرد، میزان سهولت جابجایی در مراحل جستجو/آزمایش کاربری است و یک طراح میتونه محیطی بوجود بیاره که طرح در برابر کاربران قابل اعتبار باشه. برای مثال ابزاری وجود داره که اجازه میده شما طرح ها رو برای اینکه بتونید راحتتر امتحان کنید ،به یک نرم افزار موبایل بفرستید (مثل Marvel و InVision ).
در صنعت طراحی، مجموعه نرم افزارهای گرافیکی “Adobe’s Creative Cloud ” معمولا به استاندارد و چیزهایی که بیشتر طراحان آموخته اند توجه داره. با این حال، امروزه استفاده از ابزار جایگزین برای انجام کارهای مورد نیاز، غیر عادی نیست. بیشتر به انتخاب شخصی افراد، بودجه، متناسب با نیازهای محصول و امکان به اشتراک گذاری آسان با افرادی که با آنها کار میکنید، بستگی داره.

ابزار جدید

امروزه نفوذ ابزار جدید نمونه سازی، شگفت آوره. بدون تجربه برنامه نویسی، ابزار مختلفی در مدلسازی قابل دسترسه که از ارتباطات تقلید میکنه و برای نمایش تجارب چند رسانه ای خیلی مفیده. (Principle App – Flinto – Quartz Composer و غیره)
برای طراحان هیجان انگیزه که بتونن مدلی طراحی کنند که وضعیت رو نسبت به یک صفحه ایستا نشون بده. ابزار جدید دیگری به نام Figma وجود داره که رابطی است برای همکاری در زمان واقعی. اکثر طراحان در یک محیط تیمی کار می کنند و اینکه بتونن در زمان واقعی طرح رو برای دیگر طراحان بازگو کنند بسیار مفیده.
و در آخر، به عنوان یک طراح UX ، انتخاب مجموعه ابزار به نیازهای روزانه شما، پایگاهی که برای اون طراحی میکنید و بهترین راه به اشتراک گذاری کار شما (با تیمی که در اون کار میکنید و همچنین کاربران) بستگی داره.

یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (5 امتیاز, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

Hasti_E